Motocykle dla posiadaczy prawa jazdy kategorii B coraz bliżej. Senat zgodził się na rozszerzenie uprawnień dla kierowców samochodów, ale usunął z ustawy zapis o automatycznej skrzyni biegów. Teraz kolej na posłów.

Przypomnijmy – niedawno Sejm uchwalił nowelizację ustawy, w myśl której każdy posiadacz prawa jazdy kategorii B, który uprawnienia ma od minimum trzech lat może legalnie poruszać się jednośladem o pojemności nie przekraczającej 125 cm3 wyposażonym w automatyczną skrzynię biegów.

[sam id=”11″ codes=”true”]

mt125Senat większością głosów zgodził się na takie rozwiązanie, ale z jednym zastrzeżeniem. Posłom Prawa i Sprawiedliwości nie spodobał się zapis o automatycznej skrzyni biegów, który – ich zdaniem – może wskazywać na działania lobbingowe.

Zobacz jakimi motocyklami mógłbyś jeździć,
gdyby przeszła poprawka Senatu

 

vanvanSenatorowie usunęli ten zapis i skierowali poprawkę ustawy do zatwierdzenia przez Sejm. Jest jednak mało prawdopodobne, by posłowie zgodzili się dopuścić możliwość użytkowania przez kierowców samochodów wszystkich jednośladów – także tych z trudną w obsłudze dla początkujących skrzynią manualną.

cbfPo zatwierdzeniu bądź odrzuceniu poprawki ustawę będzie musiał podpisać prezydent. Wejdzie ona w życie 30 dni po oficjalnym ogłoszeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.