Motocykle dla posiadaczy prawa jazdy kategorii B coraz bliżej. Senat zgodził się na rozszerzenie uprawnień dla kierowców samochodów, ale usunął z ustawy zapis o automatycznej skrzyni biegów. Teraz kolej na posłów.

Przypomnijmy – niedawno Sejm uchwalił nowelizację ustawy, w myśl której każdy posiadacz prawa jazdy kategorii B, który uprawnienia ma od minimum trzech lat może legalnie poruszać się jednośladem o pojemności nie przekraczającej 125 cm3 wyposażonym w automatyczną skrzynię biegów.

[sam id=”11″ codes=”true”]

mt125Senat większością głosów zgodził się na takie rozwiązanie, ale z jednym zastrzeżeniem. Posłom Prawa i Sprawiedliwości nie spodobał się zapis o automatycznej skrzyni biegów, który – ich zdaniem – może wskazywać na działania lobbingowe.

Zobacz jakimi motocyklami mógłbyś jeździć,
gdyby przeszła poprawka Senatu

 

vanvanSenatorowie usunęli ten zapis i skierowali poprawkę ustawy do zatwierdzenia przez Sejm. Jest jednak mało prawdopodobne, by posłowie zgodzili się dopuścić możliwość użytkowania przez kierowców samochodów wszystkich jednośladów – także tych z trudną w obsłudze dla początkujących skrzynią manualną.

cbfPo zatwierdzeniu bądź odrzuceniu poprawki ustawę będzie musiał podpisać prezydent. Wejdzie ona w życie 30 dni po oficjalnym ogłoszeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here