Senat Nevady jednak przeciwny legalnej jeździe motocyklem między autami

-

Nie będzie w Nevadzie legalnego współdzielenia pasa ruchu przez motocyklistów z innymi pojazdami. Ustawa w tej sprawie, o której niedawno pisaliśmy została definitywnie odrzucona przez stanowy Senat.

Senatorowie stosunkiem głosów aż 16 do 5 zdecydowali o odrzuceniu projektu ustawy w całości. Choć początkowo wydawało się, że projekt ma duże szanse powodzenia, a Nevada będzie drugim po Kalifornii stanem z dopuszczonym współdzieleniem pasa ruchu dla motocykli, decyzja jest definitywna. .

Pomysłodawcami odrzuconej ustawy byli demokraci Skip Daly i Richard Carrillo. Chcieli dać motocyklistom prawo do poruszania się nie tylko między stojącymi w korku samochodami, ale i pojazdami jadącymi, przy zachowaniu szczególnej ostrożności. Pomimo pewnych ograniczeń nałożonych na pierwotny pomysł przez Komisję Transportu projekt ustawy cieszył się sporym zainteresowaniem i wszystko wskazywało na to, że jednak zostanie przyjęty.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY