“Triumfalny Bike-Show” – pod taką nazwą w Sewastopolu odbędzie się na początku sierpnia impreza motocyklowa dla uczczenia “powrotu Krymu do macierzy”. Organizatorem jest klub Nocne Wilki, znany z poparcia dla polityki Putina.

Smaczku tej sprawie dodaje fakt, że zlot odbędzie się w mieście, które jest centrum dowodzenia rosyjskiej floty czarnomorskiej – Sewastopolu. Według zapowiedzi organizatorów ma w nim wziąć udział kilkadziesiąt tysięcy motocyklistów, nie tylko z Rosji.Triumfalna parada motocykli z Rosji na Krym wyruszy z rosyjskiego Wołgogradu. Stamtąd, omijając terytorium Ukrainy, w ciągu czterech dni dotrze na Krym. Przez cieśninę Kerczeńską z terytorium Rosji przewiozą motocyklistów specjalnie podstawione promy.

Rosyjskich bikerów czeka podczas imprezy wiele atrakcji. Oprócz koncertów kilku “patriotycznych” zespołów rockowych będą mogli m.in. uczestniczyć w konkursie wiedzy “Bohaterowie, którzy polegli za ojczyznę” czy paradzie motocykli historycznych z II Wojny Światowej.

Otwarta będzie też specjalna wystawa “Cześć i chwała obrońcom ojczyzny 1941-2014, którzy nie złamali przysięgi na wierność Rosji”.


Ten rok w historii Rosji jest szczególny. Taka też będzie nasza impreza. Świętujemy triumf naszych dzielnych żołnierzy, dzięki którym krymskie terytorium powróciło do macierzy – mówi Aleksander Beniusz, wiceprezes klubu. A Sewastopol został Stalingradem XXI wieku – miastem, które zmieniło historię Europy i świata– dodaje.

Nocne Wilki to jeden z najbardziej znanych rosyjskich klubów motocyklowych. Jego członkiem jest m.in. Władimir Putin. Na początku marca  „Nocne Wilki” zorganizowały w Moskwie paradę poparcia dla Rosjan mieszkających na Krymie.

Czerwone goździki dla Nocnych Wilków
Czerwone goździki dla Nocnych Wilków

 

Członek klubu z krymskim kozakiem
Członek klubu z krymskim kozakiem

 

Mieszkańcy Krymu witają dzielnych bikerów
Mieszkańcy Krymu witają dzielnych bikerów 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.