Policja rozbiła grupę kradnącą auta i motocykle, również na konkretne zamówienie

-

Przestępczy proceder trwał dwa lata. Szajka złodziei przy użyciu nowoczesnych metod kradła w Niemczech luksusowe samochody i motocykle, a następnie sprzedawała je w Polsce. Wiele z tych pojazdów bardzo szybko znajdowało nowych właścicieli. Nic dziwnego, w końcu były wcześniej zamówione…

Dla wielu polskich klientów legalnie importowane używane auta i motocykle mają zbyt wysokie ceny. Popyt rodzi podaż, w tym przypadku zaspokajaną przez gang działający w zachodniej części naszego kraju. Złodzieje urządzali swoje łowy w Niemczech. Była to czysta robota. Włamując się do luksusowych samochodów i kradnąc motocykle używali zaawansowanego sprzętu komputerowego. 

Policjanci z Rybnika zatrzymali na gorącym uczynku grupę złodziei jednośladów – przewozili motocykle warte ponad 200 000 złotych

Złodzieje działali w latach 2021-2023. Ze sporymi sukcesami – oszacowano, że w tym czasie ukradli ponad sto aut i motocykli, o łącznej wartości ponad 5,5 miliona zł. Pojazdy bardzo szybko znajdowały nabywców po naszej stronie granicy. Wiele z nich było wcześniej upatrzonych i po prostu „zamówionych”.

Do walki z tym gangiem powstał specjalny połączony zespół, składający się z polskich i niemieckich policjantów i prokuratorów, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej i Centralnego Biura Śledczego. W wyniku kilku akcji przeprowadzonych w ostatnich dniach na terenie województw lubuskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego zatrzymano dziewięć osób. Postawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz licznych kradzieży z włamaniem. Każdemu z zatrzymanych grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Udało się także odzyskać dwa auta, w tym należące do ambasady Chin w Berlinie luksusowe BMW X7 o wartości ok. 600 tysięcy zł.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY