Kanadyjski oddział Yamahy poinformował o usterce, która może wystąpić w modelu MT-07. Niewłaściwie zamontowany przewód od akumulatora może w skrajnym przypadku spowodować pożar. 

Model MT-07 sprzedaje się jak świeże bułeczki. Powód takiego stanu rzeczy jest prosty – przy świetnej cenie motocykl dostarcza tony frajdy i w dodatku znakomicie wygląda. Gorący i elektryzujący hit Yamahy okazuje się mieć jednak wady, które gorącym mogą uczynić go w sensie dosłownym.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Przewód podłączony do dodatniego bieguna akumulatora został nieprawidłowo poprowadzony. Skutkiem tego izolacja może zakleszczyć się między siedziskiem a jego mocowaniem. Odsłonięcie izolacji prowadzi do spięcia z metalowymi elementami motocykla, co w konsekwencji zakończyć się może pożarem.

MT-07 Moto Cage (4)W Kanadzie dealerzy wymieniają przewód i mocowanie kanapy. Polski oddział Yamahy nie potwierdził jak dotąd usterki, ale trochę ich pomęczymy, żeby się czegoś dowiedzieć.

MT-07 Moto Cage (7)

2 KOMENTARZE

  1. Proszę czytać ze zrozumieniem : izolacja może zakleszczyć się między siedziskiem a jego mocowaniem, co w konsekwencji zakończyć się może pożarem.W przeciwieństwie do wyżej wymienionych ,to czysto hipotetyczna przepowiednia, oby nie samospełniająca się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here