Pierwsza Edycja Targów 2 KOŁA EXPO w Katowicach za nami!

-

W dniach 23-24 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach miała miejsce pierwsza edycja targów Moto-Bike-Expo 2 KOŁA. Idea stworzenia w Katowicach wydarzenia, które przygotowywało by do sezonu i tym samym otwierało sezon jazdy na dwóch kółkach zrodziła się ponad rok temu. Formuła jaką ostatecznie przybrało to wydarzenie była otwarta forma festiwalu zarówno dla motocykli jak i rowerów i hulajnóg.

Przekonanie środowisk do skorzystania z naszej oferty wystawienniczej podczas pierwszej edycji imprezy nie było wcale takie łatwe! Tym samym jesteśmy ogromnie wdzięczni tym , którzy nasze zaproszenie przyjęli! Dziękujemy wystawcom za zaufanie, gościom, panelistom, uczestnikom…!

Pierwsza Edycja Targów 2 KOŁA EXPO w Katowicach za nami!

Dziękujemy również za zaangażowanie organizatorom akcji MOTOSERCE oraz dawcom krwi, którzy zareagowali na nasz apel! Jesteśmy szczególnie dumni z połączenia wspólnych sił z klubem motocyklowym Invaders MC Poland, który działał pod patronatem Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych. – udało się bowiem zebrać 6,3 litra krwi! 

Pierwsza Edycja Targów 2 KOŁA EXPO w Katowicach za nami!

Podczas Imprezy kwestowaliśmy również na rzecz Fundacji Ratownictwo Motocyklowe – można było również wysłuchać wykładów o pierwszej pomocy. Jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie artystów jednego z najlepszych salonów tatuażu na Śląsku a mianowicie – tyskiego studia Lucky Tattoo! Zaprojektowane specjalnie na okoliczność naszej imprezy wzory, tematycznie związane z jednośladami można było sobie wytatuować na miejscu a pobierane za tatuaż datki trafiały właśnie do puszki Fundacji Ratownictwa Motocyklowego!

Pierwsza Edycja Targów 2 KOŁA EXPO w Katowicach za nami!

Przygotowaliśmy szereg atrakcji dla naszych gości – również tych najmniejszych!

Dziękujemy naszym partnerom ze Sfera Sportu i Bartoszowi Giemzie za wspaniałe zajęcia i bezpieczną, profesjonalną opiekę nad uczestnikami Akademii Bezpiecznego Rowerzysty! 

Pierwsza Edycja Targów 2 KOŁA EXPO w Katowicach za nami!

Zaplanowaliśmy również strefy wystawowe z absolutnie unikatowymi egzemplarzami jednośladów – znana już prawie na całym świecie marka MAD Bicycles i jej właściciel – Adam Zdanowicz pojawili się u nas z fantastycznymi modelami artystycznych rowerów! Dziękujemy również pasjonatom ze strefy Retro – Panu Jackowi Michcie, Muzeum Moped Retro i muzeum M1 Cyklisty – Pan Wojciech Mszyca nie tylko przywiózł najstarsze egzemplarze ze swojej kolekcji – ale również opowiedział nam o niej podczas wystąpienia.

W sobotę można było również uczestniczyć w Panelu dyskusyjnym pod tytułem Ekosystem rowerowy w województwie śląskim, którego gospodarzem był pan Piotr Kalisz. Zaproszonymi do dyskusji gośćmi byli Marcin Dworak z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Agnieszka Sikorska ze Śląskiej Organizacji Turystycznej, Bogdan Kasperek ze Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej Olza, Grzegorz Ossoliński ze Śląskiej Koalicji Rowerowej, Tomasz Dolata z Kolei  Śląskich.

Pierwsza Edycja Targów 2 KOŁA EXPO w Katowicach za nami!

W strefie podróżnika gościliśmy znakomity duet motocyklowy Powsigirki, który zebrał ogromną publiczność! Pani Marta Zajchowska fascynująco opowiadała o swoich wyprawach w najdalsze zakątki świata oraz udzieliła kilku przydatnych rad tym, którzy podróże na motocyklu mają przed sobą! Panie z kolektywu Damy na Szosach namawiały kobiety do dołączenia do ich cyklicznych wypraw rowerem po Śląsku..  Była okazja do zawiązania znakomitych znajomości z wyjątkowymi ludźmi!

Pierwsza Edycja Targów 2 KOŁA EXPO w Katowicach za nami!

W Sobotę naszą główną atrakcją był rowerowy show akrobatyczny w wykonaniu Krystiana Herby a w niedzielę impreza zakończyła się przy dźwiękach wspaniałego koncertu duetu Sebastiana Riedla i Michała Kielaka!

Pierwsza Edycja Targów 2 KOŁA EXPO w Katowicach za nami!

Nad tempem imprezy czuwał ze sceny Maciej Kiwak!

Dziękujemy wystawcom – markom: Royal Enfield Poland, Harley Davidson, Mutt Motorcycles, MV Agusta, Merida, Kross, Rieju, Vespa, Aprilia, Piaggio, Moto Guzzi, Salonom: BMW Motorrad Gazda Group, Moto Gusto, Indian Motorcycle Katowice, Jednoslady.sklep.pl, Electric Studio Silesia, Smartrowery.pl, Ecobike Rowery Elektryczne, Electofun sieć salonów z elektrycznymi rowerami i hulajnogami, grupie Frelin.

Pierwsza Edycja Targów 2 KOŁA EXPO w Katowicach za nami!

Jeszcze raz zachęcamy do wsparcia Fundacji i wpłacania 1,5% podatku na utrzymanie motoambulansów!
Wypełniając PIT podaj nr KRS 0000 215 720 (Centrum Inicjatyw Lokalnych)
Koniecznie dopisz CEL SZCZEGÓŁOWY: Ratownictwo Motocyklowe
 

Pierwsza Edycja Targów 2 KOŁA EXPO w Katowicach za nami!

Dziękujemy marce GeoExpo oraz portalom Motovoyager, BikeBoard, Veloprofit oraz stacji Antyradio za zaangażowanie w tworzenie tej inicjatywy, wsparcie!

Życzymy wszystkim udanego sezonu (oczywiście w kasku) i szerokiej drogi! Do zobaczenia podczas kolejnej edycji 2 KOŁA EXPO już za rok!

FOTO: micha.tob.pics

www.2kolaexpo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY