Włoska firma Paton, zajmująca się produkcją wyścigowych motocykli zapowiedziała wprowadzenie do produkcji seryjnej modelu S1, który ma stanąć w szranki w wyścigu motocykli lekkich na legendarnej wyspie Man.

S1 napędzany będzie wyprodukowanym przez Kawasaki dwucylindrowym silnikiem rzędowym o pojemności 650 cm3, generującym 71 KM mocy. Maszyna o masie 158 kg ma się rozpędzać do maksymalnie 214 km/h. Utrzymany w klasycznej stylizacji motocykl produkowany będzie w czterech wersjach, różniących się schematem malowania i szczegółami wyposażenia.

Lubisz klasyki? Zerknij na nasze zestawienie 10 nowych motocykli retro.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Paton S1 (5)Pierwsze dwie to wersja podstawowa za ok. 66 500 zł i Classic TT za 77 tysięcy. Kolejne dwie, to edycje bardziej elitarne: Pep Memorial, który swoją nazwę wziął od jednego z założycieli firmy, kosztujący 87 500 zł i najbardziej ekskluzywny First Factory Signature, zbudowany w zaledwie 25 egzemplarzach w cenie 96 000 zł.

Paton S1 (3)Na torowej wersji Patona S1 będzie ścigał się w tym roku 26-letni Brytyjczyk, Olie Linsdell, który ma już na swoim koncie kilka zwycięstw w tej klasie wyścigów. Lekkie wyścigówki nie zapewniają osiągów superbike, ale mają przyjemną otoczkę i ducha dawnych lat. Paton S1 to mały wehikuł czasu.

Paton S1 (6)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.