Włoska firma Paton, zajmująca się produkcją wyścigowych motocykli zapowiedziała wprowadzenie do produkcji seryjnej modelu S1, który ma stanąć w szranki w wyścigu motocykli lekkich na legendarnej wyspie Man.

S1 napędzany będzie wyprodukowanym przez Kawasaki dwucylindrowym silnikiem rzędowym o pojemności 650 cm3, generującym 71 KM mocy. Maszyna o masie 158 kg ma się rozpędzać do maksymalnie 214 km/h. Utrzymany w klasycznej stylizacji motocykl produkowany będzie w czterech wersjach, różniących się schematem malowania i szczegółami wyposażenia.

Lubisz klasyki? Zerknij na nasze zestawienie 10 nowych motocykli retro.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Paton S1 (5)Pierwsze dwie to wersja podstawowa za ok. 66 500 zł i Classic TT za 77 tysięcy. Kolejne dwie, to edycje bardziej elitarne: Pep Memorial, który swoją nazwę wziął od jednego z założycieli firmy, kosztujący 87 500 zł i najbardziej ekskluzywny First Factory Signature, zbudowany w zaledwie 25 egzemplarzach w cenie 96 000 zł.

Paton S1 (3)Na torowej wersji Patona S1 będzie ścigał się w tym roku 26-letni Brytyjczyk, Olie Linsdell, który ma już na swoim koncie kilka zwycięstw w tej klasie wyścigów. Lekkie wyścigówki nie zapewniają osiągów superbike, ale mają przyjemną otoczkę i ducha dawnych lat. Paton S1 to mały wehikuł czasu.

Paton S1 (6)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here