Hiszpańska firma EMC zaprezentowała elektryczny jednoślad o nazwie Xkuty One. Od konkurencji odróżniają go niezłe osiągi i oferowany przez producenta pakiet akcesoriów, z własną stacją ładowania włącznie.

Stylistykę Xkuty One można określić modnym terminem “designerska”. Jest prosta i elegancka, z wyraźnym nawiązaniem do klasyki gatunku. Na wyglądzie zewnętrznym retro się kończy, bo mechanicznie to bardzo nowoczesna maszyna.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Napędzana jest silnikiem elektrycznym o mocy 1200 W i rozpędza się do 35 km/h, nie trzeba jej przy tym wspomagać pedałami, jak w wielu innych pojazdach tej klasy. Jej zasięg, w zależności od zastosowanej baterii wynosi od 40 do prawie 100 km.

XKuty (4)Stworzono też specjalną aplikację na Iphone, dzięki której zdalnie włączymy naszą maszynę i ustawimy alarm antykradzieżowy. Ale to nie wszystko – telefon z jabłuszkiem sam w sobie jest głównym wyświetlaczem na kierownicy Xkuty One, podającym prędkość i dane nawigacyjne. Innych “zegarów” po prostu w tym pojeździe nie ma.

XKuty (3)Kolejnym przydatnym gadżetem jest niewielka stacja ładowania, gdzie źródłem energii są panele słoneczne. Możemy ją ustawić w przydomowym ogródku bez obawy zeszpecenia tegoż – została zaprojektowana z takim samym smakiem jak skuter. Możemy ładować pojazd także w nocy – stacja za dnia magazynuje energię w specjalnej baterii. Z myślą o Xkuty One powstała też dedykowana linia kasków.

XKuty (1)Cena tego zmyślnego pojazdu kształtuje się, w zależności od pojemności baterii od 11 500 zł (zasięg 40 km) do 15 000 zł (zasięg 100 km). Xkuty One to kolejny krok w kierunku elektrycznej rewolucji, pokazujący możliwości rozwoju tego segmentu rynku. Znakomite pomysły hiszpańskich inżynierów na pewno znajdą zastosowanie w przyszłości.

XKuty (6)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.