Yamaha zastrzegła wzór nowego sportowo-turystycznego motocykla w Europejskim Biurze ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego. Oznacza to, że w przyszłym roku zobaczymy następcę modelu TDM900.

Szkice zgłoszone do Urzędu Harmonizacji ukazują całkiem nowy model bazujący na bestsellerze Yamahy – MT-09, z którym motocykl współdzieli ramę i silnik. Różnice polegają głównie na pozycji kierowcy, która jest w stosunku do nakeda bardziej wyprostowana.

[sam id=”11″ codes=”true”]

W nowym modelu rozbudowano także tylną część, by zapewnić odpowiednie podparcie dla fabrycznych kufrów i zwiększyć komfort podróży pasażera. W tym celu dodano także oddzielne siedzisko.

Nowa Yamaha TDM900 (1)W odróżnieniu od bazowego MT-09 ta wersja będzie przeznaczona do pokonywania dłuższych dystansów. Wysoka turystyczna szyba i niewielkie boczne owiewki powinny skutecznie poradzić sobie z osłoną kierowcy przed wiatrem.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Istotne jest również zastosowanie większego zbiornika paliwa, co wydatnie powinno polepszyć zasięg nowego turystyka. 14 litrów w MT-09 wystarcza do miejskiej jazdy, ale w dłuższych trasach zmusza do częstych postojów na stacjach benzynowych.

081114-2015-yamaha-tdm900-09-design-trademark-animatedBezpośrednim konkurentem nowej TDM900, która być może otrzyma nazwę MT-09X, będzie zapowiadany przez BMW turystyk S1000F. Premiery nowego motocykla Yamahy należy spodziewać się podczas nadchodzących targów Intermot lub Eicma.

2 KOMENTARZE

  1. Szkoda, że nie zrobili z TDMa następcy XTZ750, czyli bardziej enduro niż szosa.
    Yamaha powinna mieć coś odrobinę lżejszego i bardziej dostępnego cenowo niż XTZ1200, tym bardziej, że konkurencja nie śpi i już takie posiada (Tiger XC800, GS 800). Do tego zapowiadana nowa AfricaTwin może okazać się kolejnym motocyklem w tej klasie… albo i lepszym od już istniejącej konkurencji.

  2. Fajny. To ma sens. Skierowany na utwardzone drogi czyli tam gdzie jest wykorzysytwane 99,99% takich sprzętów. Może te kanapki są ciut takie…słabo tapicerowane. Ale..podoba mi się :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.