[sam id=”24″ codes=”true”]Triumph przygotował na mediolańskie targi prawdziwy wysyp nowości. O czterech wersjach modelu Tiger 800 pisaliśmy już wcześniej, pozostałe premiery to mroczne cruisery Thunderbird Nightstrom i Rocket X.

Zgodnie z naszymi zapowiedziami podczas targów EICMA Triumph zaprezentował cztery wersje modelu Tiger 800 – XR, XC, XRx i XCx. Nowe Tigery w standardzie otrzymały kontrolę trakcji, wyłączany ABS i elektroniczną przepustnicę znaną z większego Tigera Explorera.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Triumph Tiger 800 XRxTiger 800 XR adresowany jest do odbiorców, którzy motocykl użytkować będą głównie na utwardzonych drogach, zaś XC to, podobnie jak dotychczas typowo off-roadowy twardziel. Oba modele dostępne są w bardziej doposażonych wersjach oznaczonych symbolem “X”.

Triumph Tiger 800 XCx (2)XRx i XCx mają w standardowym wyposażeniu trzy tryby jazdy, które umożliwiają pełne wykorzystanie map elektronicznej przepustnicy, systemu ABS i kontroli trakcji. Na pokładzie znajdzie się również tempomat.

Triumph Tiger 800 XCCeny nowych Tigerów zaczynać się będą od około 43 000 zł.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Na targowym stoisku brytyjskiego producenta nie zabrakło cruiserów, które stanowią mocny punkt oferty. Thunderbird Nightstorm to specjalna edycja modelu Storm. Odarty z chromów motocykl utrzymany w dostojnej czerni zyskał oryginalne wykończenie wzorem przypominającym płomienie i ręcznie wykonywanym logotypem na zbiorniku paliwa.

Triumph NightstromPodobnie jak protoplasta, także Nightstorm napędzany jest rzędowym twinem o pojemności 1699 cm3, mocy 98KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 156 Nm. Cena mrocznego Nightstorma to około 67 000 zł.

Rocket X (3)Ostatnią z nowości zaprezentowanych przez Hinckley jest Rocket X, który powstał dla uczczenia 10. rocznicy obecności na rynku modelu Rocket III – największego pod względem pojemności motocykla produkowanego seryjnie. Produkcja Rocketa X będzie ograniczona do 500 sztuk. Każdy z nich zostanie wykończony specjalnym malowaniem oraz bocznymi panelami z indywidualnym numerem egzemplarza. Rocket X dostępny będzie (teoretycznie) za około 74 000 zł.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Rocket X

Rocket X (2)

Triumph Nightstrom (2)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.