Nic nowego, coś pięknego. Kawasaki pokazało dwie retro-ćwiartki: W230 i Meguro S1

-

Na trwających właśnie targach Japan Mobility Show w Tokio firma Kawasaki zaprezentowała kilka ciekawych nowości. Znalazły się wśród nich dwa piękne motocykle w stylu retro, napędzane silnikami o pojemności 250 cm3. Całkiem niewykluczone, że przynajmniej jeden z nich – Kawasaki W230 – trafi do Europy. 

Motocykle o mniejszych pojemnościach wracają do łask. A jak fajne mogą być niewielkie klasyki, przekonaliśmy się już nie raz, chociażby testując maszyny marki Royal Enfield. Ci, którzy stawiają na konstrukcje japońskie i tęsknią za wycofanym z Europy ponad dekadę temu Kawasaki Estrella 250, mogą mieć nadzieję na jego powrót. Być może pod inną nazwą, ale z podobnym klimatem.

Nowe Kawasaki Eliminator 500 kiedy w Polsce? Już w 2024 roku! Cruiser na kat. A2 [dane techniczne, cena]

Kawasaki zaprezentowało właśnie dwa bliźniacze motocykle. Jeden pod własną marką i oznaczeniem W230, drugi pod szyldem Meguro. Dlaczego właśnie tak? Meguro to jeden z najstarszych japońskich producentów motocykli, który w latach 60. XX wieku połączył się z Kawasaki, dając podwaliny pod obecną potęgę koncernu. Od kilku lat pod marką Meguro sprzedawane są w Japonii (i niestety tylko tam) ekskluzywne wersje modelu W800. 

Nic nowego, coś pięknego. Kawasaki pokazało dwie retro-ćwiartki: W230 i Meguro S1
Meguro SG 250 z 1964 roku

Podobnie będzie w przypadku ćwiartki. Meguro S1 różni się od standardowego Kawasaki malowaniem, chromowanymi panelami i pięknym logo na zbiorniku paliwa. Mechanicznie są to te same motocykle, napędzane prostym, chłodzonym powietrzem singlem o pojemności 250 cm3, z pojedynczym wałkiem rozrządu w głowicy. Cała reszta to czysta klasyka – okrągła lampa (chociaż w wkładem LED), kołyskowa rama, kroplowy zbiornik paliwa, butelkowy, chromowany wydech, podwójny tylny amortyzator i szprychowe koła. 

Nic nowego, coś pięknego. Kawasaki pokazało dwie retro-ćwiartki: W230 i Meguro S1
Kawasaki W230

Z pewnych źródeł wiemy, że w pierwszym roku sprzedaży Kawasaki W230 nie będzie oferowane w Europie, a japoński koncern nie pokaże go na nadchodzących targach EICMA. Natomiast wciąż trwają badania rynku i nie jest wykluczone, że jeśli popularność takich maszyn się u nas utrzyma, otrzymamy nową Estrellę. Póki co mamy powrót Eliminatora… 

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY