Oto nowa Yamaha YZF-R6. Jeden z najpopularniejszych przecinaków klasy średniej doczekał się swojego następcy. R-szóstka stylistycznie podąża tym samym śladem, co zaprezentowany niedawno topowy sport Yamahy: YZF-R1.

R6 jest jednym z trzech najlepiej sprzedających się motocykli sportowych klasy średniej. Oprócz niej na podium znajdują się Honda CBR600 i Kawasaki ZX-6R. W nowym modelu Yamaha zachowała zarówno agresywną stylistykę R-szóstki jak i jej rajdowe dziedzictwo. Sterowane elektronicznie dolot i przepustnica, podwójny wtrysk paliwa na cylinder i klasyczne sprzęgło antyhoppingowe, które ułatwia redukcję przy zachowaniu przyczepności to tylko niektóre z rozwiązań niemal wprost przeniesionych z torów wyścigowych.

Dla obniżenia wagi ale i zapewne dla nadania odpowiedniego stylu zastosowano tytanowy wydech w stylu MotoGP, magnezowe osłony silnika oraz wykonaną także z magnezu tylną ramę pomocniczą. Przy tych zabiegach zmniejszających masę zadbano także o lepszą centralizację masy dla zwiększenia stabilności  i poręczności motocykla.

Przednie i tylne zawieszenie posiada teraz czterodrożną regulację. Możemy ustawiać obciążenie wstępne, tłumienie dobicia przy dużej prędkości, tłumienie dobicia przy małej prędkości i tłumienie odbicia. Zapewnia to niemal nieskończone możliwości regulacji i dopasowanie parametrów do nkażdego bikera.

Nowa Yamaha YZF-R1 dostępna będzie na przełomie września i października w kolorach matowym szarym, niebiesko-białym i czerwono-białym. Znamy tylko cenę z rynku amerykańskiego, która wyniesie ok. 11 000 dolarów (35 000 zł).

W Polsce po doliczeniu ceł i obciążeń podatkowych możemy spodziewać się kwoty ok. 50 000 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.