Pierwszy niskobudżetowy motocykl BMW może pojawić się już w przyszłym roku. Jednoślad, który powstanie przy współpracy z indyjskim TVS, będzie miał jednocylindrowy silnik o pojemności ok. 300 cm3.

W 2012 r. BMW podpisało umowę z indyjskim producentem motocykli, firmą TVS. Plany przewidywały z jednej strony dostęp do nowoczesnych technologii dla indyjskiego koncernu, z drugiej otwarcie dla Niemców ogromnego indyjskiego rynku.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Stephan Schaller, prezes BMW Motorrad ujawnił, że indyjska firma będzie produkować niskobudżetowy motocykl z logo BMW. Nowy jednoślad otrzyma jednocylindrowy silnik o pojemności około 300 cm3, co powinno zapewnić zainteresowanie na rodzimym, indyjskim rynku.

Portal autocarindia wysunął hipotezę, że pierwszy indyjski motocykl BMW może mieć off-roadową charakterystykę. Za takim rozwiązaniem przemawia fakt istnienia mocnego konkurenta w tym segmencie- modelu Hero Impulse, który znakomicie sprawdza się na zniszczonych indyjskich drogach.

Wszystko wskazuje jednak na to, że oczekiwany model będzie szosowym nakedem, opartym prawdopodobnie na istniejącym modelu TVS Apache RTR 180 ABS, wyposażonym w jednocylindrowy silnik o pojemności 180 cm3 i układ hamulcowy z dwukanałowym systemem ABS.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.