To, co widzicie na zdjęciu to nie efekt pracy grafika komputerowego. To Motoped – połączenie roweru i motocykla, czyli coś, co niegdyś znane było pod nazwą motorower. Pomimo motocyklowego wyglądu, Motopedem da się jeździć jak zwykłym rowerem. 

Specjalnie zbudowane do Motopeda rama i wahacz zostały doposażone silnikiem z Hondy XR50. Mały XR był także dawcą siodła i zbiornika paliwa, zaś widelec, amortyzatory, koła, pedały i opony wzięto z roweru górskiego. Można się zastanawiać, czy Motoped jest rowerem czy motocyklem ale jedno jest pewne – wygląda znacznie lepiej niż Honda XR50, zaś silnik czyni go znacznie bardziej użytecznym od jakiegokolwiek roweru. Zwłaszcza dla tych, którzy nie lubią podjazdów.

Podwójna przekładnia umożliwia zarówno napędzanie Motopeda nogami, jak silnikiem. Jako opcję można zamówić sobie tradycyjne motocyklowe podnóżki w miejsce pedałów. Klienci mają także do dyspozycji większe silniki, przekładnie i wiele innych elementów, dzięki którym mogą dopasować Motoped do swoich potrzeb.

Każdy Motoped budowany jest ręcznie, a jego cena to ok. 3500 dolarów (14000 zł). Właściciele mają nadzieję na obniżenie kosztów, kiedy uda im się zebrać środki na masową produkcję.

Motoped – film promocyjny

 

 

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.