Nadchodzi Vololight – nowa generacja świateł stop do motocykli

-

Przy hamowaniu silnikiem zawsze wciskaj hamulec, by zapaliło się światło stopu – radzą instruktorzy w dobrych szkołach jazdy. Być może niedługo ta metoda okaże się całkiem niepotrzebna i odejdzie w zapomnienie. 

Grupa konstruktorów z Kalifornii opracowała nowy rodzaj świateł stop, reagujących również na hamowanie silnikiem. Prace nad projektem rozpoczęły się, gdy w motocykl jednego z inżynierów wjechał samochód, którego kierowca się zagapił i nie zauważył hamowania silnikiem przed światłami.

Urządzenie otrzymało roboczą nazwę Vololights. W jego skład wchodzi ramka dla tablic rejestracyjnych, w której zamontowanych jest osiem czerwonych diod led, trzyosiowy żyroskop oraz mikroprocesor.  Zasada działania urządzenia jest prosta:  przy zmniejszaniu prędkości żyroskop przekazuje sygnał do mikroprocesora, który z kolei zapala diody led.

Nie ma więc znaczenia, w jaki sposób przebiega hamowanie – czy poprzez wciśnięcie hamulca, czy zmniejszenie obrotów silnika. Co ciekawe, diody nie świecą się jednostajnie, lecz migają z częstotliwością tym wyższą, im bardziej gwałtowne jest hamowanie.

Urządzenie ma kosztować 79 dolarów – 260 zł. Problemem z wykorzystaniem go w naszym kraju może być jednak rozmiar ramki – polskie tablice rejestracyjne do motocykla mają inne wymiary niż amerykańskie.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY