Oto piękny custom – motorower Wards. W latach 60. trafił on w ręce nabywcy w formie podobnej jak meble IKEA: w kartonie, przeznaczony do samodzielnego montażu. Zmontowany został 50 lat później przez tunera.

Nie jest do końca jasne, dlaczego sklep wysyłkowy z Chicago sprzedawał motorowery firmy Benelli pod własną nazwą Wards. Włoska marka cieszyła się wówczas popularnością dzięki wielu zwycięstwom w wyścigach. Motorowery Wards Riverside, przeznaczone były do samodzielnego montażu – klient otrzymywał od sklepu wysyłkowego karton części i instrukcję.

Jeden z takich zestawów trafił w ręce amerykańskiego tunera, firmy Analog Motorcycles. Wskazówki właściciela były proste: jednoślad ma wyglądać niesamowicie i ma zachować oryginalną tabliczkę znamionową.

Motorower otrzymał nowy widelec pochodzący z motoroweru EBR, gaźnik Dell’Orto oraz filtr powietrza z górnej półki – K&N. Zamontowano także nowy tłumik Kreidler Mustang z odpowiednią komorą rezonansową. Piasty zostały odświeżone a szprychy pomalowane proszkowo.

Na odnowione obręcze kół założono sportowe opony Sava. Tył jednośladu podniesiono, a zadupek zmienił swój kształt na bardziej opływowy, nawiązujący do motocykli sportowych z lat ‘60.

Cała elektronika została zamontowana na nowo, a rolę tylnej lampy spełniają cztery diody LED. Oryginalny zbiornik paliwa dostał nowy lakier pasujący stylistycznie do całego motocykla.

Całość wygląda niesamowicie. Lekkość w połączeniu z pomarańczowymi akcentami skłaniają nas do refleksji, że tak mógłby wyglądać współczesny motorower KTM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.