[sam id=”24″ codes=”true”]Narodowa Droga Turystyczna Varanger to jedna z najbardziej oddalonych tras motocyklowych na świecie. Ten 160-kilometrowy odcinek docenią z pewnością poszukujący spokoju i kontaktu z przyrodą.

Wyprawy na krańce Norwegii kojarzą się nam zwykle z Przylądkiem Północnym – Nordkappem, czyli umowną najbardziej na północ wysuniętą częścią Europy (w rzeczywistości najdalej wysunięty jest Nordkinn). Górzysta i dzika Norwegia oferuje jednak całe mnóstwo zachwycających tras, z których większość, z powodu niewielkiego zaludnienia kraju, sprawia wrażenie opuszczonych.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Jedną z takich tras jest Narodowa Droga Turystyczna Varanger biegnąca wzdłuż południowego i wschodniego krańca półwyspu Varanger, leżącego na północnym wschodzie Norwegii, nad Morzem Barentsa.

Varanger (3)Trasa składa się z dwóch dróg – E75 i Fv341, które biegną wzdłuż wybrzeża. Na całej długości jezdnia jest bardzo wąska i niezabezpieczona barierami ochronnymi. Przez większość roku droga jest mokra albo zaśnieżona – motocyklem najbezpieczniej wybierać się tutaj w lipcu i sierpniu.

Varanger (7)Na najwytrwalszych czekają niezwykłe, niemal nieziemskie arktyczne krajobrazy surowych klifów, brzozowych lasów i bagien Varangerbotn. Atmosfera tego miejsca daje znać, że oto zbliżasz się do końca świata.

Varanger (4)Park Narodowy Varanger znalazł się na liście “Stu Najwspanialszych Ptasich Siedlisk Świata”.

Varanger (1)

[sam id=”11″ codes=”true”]

Varanger – informacje

Długość trasy 160 km

Nawierzchnia asfalt

Maksymalne nachylenie bd

Maksymalna wysokość bd

Serpentyny nie

Stopień trudności średni

Varanger – mapa

Varanger – film

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.