Motocykle z filmu Tron już do kupienia. Poruszają się bezgłośnie, a kosztują…

-

Amerykańska firma Parker Brothers Concepts rozpoczęła produkcję motocykli przyszłości. Inspiracją do sprzedawanych przez nich maszyn stały się jednoślady, używane w filmie science-fiction Tron, który niedawno zszedł z ekranów polskich kin.

Podstawowym elementem, odróżniającym Tron-Bike od innych motocykli jest sposób mocowania olbrzymich, 24-calowych kół. Pozbawione są bowiem one piasty. Kierowca motocykla, podobnie jak w filmie Tron, leży na brzuchu, rozpościerając ręce na szerokiej kierownicy.

Początkowo motocykl miał być napędzany klasycznym silnikiem spalinowym. Nie udało się go jednak dostatecznie wyciszyć, a wydech nie pasował konstruktorom do wizji motocykla przyszłości. Ostatecznie zastosowano więc bezgłośny silnik elektryczny, który dodatkowo zwiększa efekt zaskoczenia. Silnik ten może rozpędzić motocykl do prędkości 100 km/h, a zasięg wynosi około 130 kilometrów. .

Pierwsze motocykle znalazły już swoich nabywców. Najtańsza wersja kosztuje 55 tys. dolarów (170 tys zł), najdroższa – 70 tys. dolarów (220 tys. zł).

Motocykl z filmu Tron

 

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY