Ural Yamal – to nowa wersja kultowego radzieckiego motocykla, produkowanego nieprzerwanie od czasów II Wojny Światowej. Motocykl z bocznym wózkiem z własnym napędem wyposażony jest fabrycznie w drewniane wiosło. 

Ural to w rzeczywistości radziecka wersja niemieckiego motocykla BMW R-71. Tuż przed rozpoczęciem II Wojny Światowej plany zostały skradzione, a motocykl wdrożony do produkcji w stalinowskich fabrykach. Od tamtego czasu motocykl produkowany jest nieprzerwanie i wciąż znajduje wielu nabywców. Cena obecnego modelu została jednak również zapożyczona od bawarskiego koncernu: Ural Yamal kosztuje bowiem równowartość 45 tys. złotych.

Wersja Yamal posiada dwucylindrowy silnik bokser o pojemności 749 ccm, napędzana jest wałem i daje możliwość włączenia dodatkowego napędu na drugie koło (w wózku bocznym). Prędkość maksymalna wynosi 100 km/h. Limitowana edycja jest do nabycia wyłącznie w kolorze pomarańczowym. Dno wózka bocznego jest wodoodporne, a z jego boku przyczepione jest wiosło (w standardzie!).

Producent reklamuje motocykl hasłem “twardy jak rosyjski AK-47”. Nazwa modelu została natomiast zapożyczona od jednego z największych rosyjskich lodołamaczy “Yamal”.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.