Świat. Kampania społeczna po australijsku. A w Polsce “warzywa”

-

Jak sprawić, by kierowcy zwracali większą uwagę na motocyklistów? Zrobić dobrą kampanię uświadamiającą. Ale nie wśród motocyklistów, nazywając ich warzywami, tylko wśród kierowców samochodów.

 

W ten sposób australijska policja chce zmniejszyć liczbę wypadków z udziałem motocykli. Winę za ogromną większość z nich ponoszą bowiem nie sami motocykliści, ale właśnie kierowcy samochodów.

 

Komisja po analizie danych statystycznych zauważyła, że połowa wypadków motocyklowych ma miejsce w kilku charakterystycznych miejscach, głównie na skrzyżowaniach z dwiema równorzędnymi drogami. Miejsca te podobnie jak w Polsce  zostały nazwane “Czarnymi Punktami” (Black Spots), a w ich okolicach zawisły specjalne billboardy. Wyemitowano też serię spotów w telewizji.

 

Poniżej reklama, będąca częścią australijskiej kampanii o bezpieczeństwie. Pokazuje całkiem odmienne od polskiego podejście do bezpieczeństwa na drodze i do motocyklistów. Należy przez 30 sekund wpatrywać się w czarną kropkę – zobaczcie co się stanie z obrazkami. Motocykle trudno zauważyć, szczególnie na skrzyżowaniach.  Zawsze rozejrzyj się czy nie ma motocykla – głosi napis.

 

Dla porównania przypominamy też billboard zainicjowanej przez polską policję kampanii “warzywnej”. Komentarz jest zbędny.

 

Zdjęcia

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY