Europa. Połowa gibraltarskich małp zostanie przesiedlona do Afryki

-

Pamiętacie relację z wyprawy na Gibraltar? Okazuje się że połowa populacji słynnych gibraltarskich małp, będących wizytówką i ikoną tego miejsca, zostanie wysiedlona. Według miejscowych władz stały się bowiem zbyt natarczywe i mogą wręcz być dla ludzi niebezpieczne.

 

Decyzją władz 120 magotów spośród liczącej 230 osobników populacji zostanie wysiedlone do Algierii.  To bezpośredni efekt wypadku z 23 listopada, gdy podczas spaceru z wnukiem pewna Brytyjka została  przez małpę zaatakowana. Zmiana małpich nawyków wynika natomiast z powszechnego  ich dokarmiania  przez turystów, pomimo że grozi za to kara 500 funtów (2500 zł).

 

Gibraltar to jedno z najpopularniejszych miejsc, do których planują swoje wyprawy motocyklowi podróżnicy. Droga od granic Polski liczy 3 tysiące kilometrów, głównie po autostradach. O Gibraltarze pisaliśmy również przy okazji  relacji z wyprawy do Maroka oraz na Maderę.

 

Zdjęcia

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY