Grupa młodych łódzkich samorządowców z Młodzieżowej Rady Miejskiej przedstawiła projekt wpuszczenia jednośladów na buspasy. Jeśli wejdzie on w życie, Łódź będzie kolejnym po Krakowie miastem z takim udogodnieniem dla motocyklistów.

Młodzieżowa Rada Miejska w Łodzi to składający się z uczniów gimnazjów i liceów organ doradczy, który ma stałe prawo uczestnictwa w sesjach Rady Miasta. Może opiniować przedkładane projekty a także proponować własne. Jest dobrym startem w dorosłe polityczne życie,  a obecnym władzom skutecznie przekazuje punkt widzenia młodych ludzi.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Najnowszym pomysłem młodych radnych jest udostępnienie buspasów dla motocykli i motorowerów. O zmianę przepisów młodzi radni wystąpili do Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. Słusznie argumentują, że takie rozwiązanie pozwoli zmniejszyć ilość jednośladów lawirujących pomiędzy autami, co będzie miało znaczący wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego w tym mieście.

buspas Lodz

Zbytni entuzjazm studzi jednak sam urząd i policja. Jak twierdzą przedstawiciele tych instytucji, łódzkie buspasy są za wąskie na współdzielenie ich z innymi pojazdami. Ponadto już teraz mogą korzystać z nich taksówki, karetki i pojazdy budowy dworca Łódź Fabryczna, co utrudnia poruszanie się pojazdów komunikacji miejskiej.

Podobne rozwiązanie wprowadził w zeszłym roku Kraków, pracują też nad nim warszawscy radni. Trzymamy kciuki za młodych Łodzian – w zalewie legislacyjnej głupoty każda taka inicjatywa jest niezwykle cenna.

1 KOMENTARZ

  1. Sprzeciw policji przeciwko wszystkiemu co ułatwia życie to normalka.Im trudniej tym większe pole do popisu mają “funkcjonariusze” permanentnie wnioskujący o podwyższenie mandatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.