Akcja serwisowa Hondy, którą szczegółowo monitorujemy, została właśnie rozszerzona na Wielką Brytanię i tym samym wkroczyła do Europy. W modelach CB500F, CB500X i CB500R może dochodzić do wycieków oleju.

Od końca lutego informujemy o wezwaniu serwisowym, jakiemu podlegają Hondy CB500R (w Europie CBR500R) CB500F i CB500X. Pisaliśmy o wezwaniu w Australii i Japonii, a także dosłownie przed dwoma dniami o wezwaniu w USA. Kolejnym miejscem, gdzie Honda właśnie ogłosiła swoją akcję jest rynek brytyjski. Dotyczy ona pojazdów wyprodukowanych w 2013 roku.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Przypomnijmy, powodem ogłoszenia akcji serwisowej jest wadliwa śruba uszczelniająca wałek rozrządu, której pokrycie antykorozyjne sprzyja luzowaniu się w czasie pracy silnika. Może to powodować wyciek oleju i pogorszenie osiągów, a w skrajnych przypadkach wypadnięcie śruby i uszkodzenie jednostki napędowej. Naprawa ma polegać na wymianie dwóch śrub wraz z podkładkami i jednej uszczelki.

Nie wiadomo jeszcze, co z innymi rynkami europejskimi, ale sytuacja jest bardzo dynamiczna i możemy spodziewać się kolejnych wezwań. Trzymamy rękę na pulsie i będziemy informować na bieżąco.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.