Motocykle. Brutus, czyli przerośnięta Husqvarna na sterydach

-

Motocykl na zdjęciu pomimo pomarańczowo-czerwonych kolorów to nie jest Husqvarna na sterydach. Pomimo monstrualnego wyglądu nie jest to też przerobiony na jednoślad Monster Truck. Ten motocykl nazywa się Brutus i będzie od przyszłego roku produkowany seryjnie. 

 

Jednoślad został zaprojektowany przez Alessandro Tartariniego, dawnego projektanta  Lambretty i syna założyciela włoskiej firmy motocyklowej Italjet. Zaprezentowany na targach EICMA przez firmę Over został określony jako dwukołowy SUV. Ze swymi grubymi oponami może być używany do pokonywania naprawdę trudnego terenu (np. kopnego piasku), a po dołożeniu specjalnego zestawu płóz – do jazdy po śniegu. W zestawie producent dorzuca generator prądu, wyciągarkę oraz hak, a gdy tego będzie mało – również wózek boczny z napędem.

 

Brutus napędzany jest jednocylindrowym chłodzonym cieczą silnikiem 750 ccm o mocy 49 KM. Używa bezstopniowej przekładni CVT, choć wersja z wózkiem bocznym oraz z płozami będzie wyposażona w bieg wsteczny. Pojazd waży około 220 kg.

 

Zdjęcia

 

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY