Kariera młodego Budziacha wraz z początkiem roku ruszyła z kopyta. Prosto z obozu przygotowawczego w Hiszpanii Michał udał się do Düsseldorfu, gdzie odbył się dzień informacyjny. Dotyczył on startów w międzynarodowym Pucharze R3 Cup, w którym… udział weźmie nasz zawodnik!

Yamaha R3 bLU cRU Cup to seria wyścigów dla młodych zawodników, rozgrywana na terenie 4 krajów – Niemiec, Holandii, Czech i Austrii. Zwodnicy będą ścigać się na motocyklach Yamaha o pojemności 300 cm3, które na potrzeby serii wyścigowej będą wyposażone m.in. w quickshifter, zawieszenie Öhlinsa oraz stalowe przewody hamulcowe Hel. Pomimo dużej liczby zmian względem motocykla seryjnego, całkowicie zabroniono ingerencji w silnik. Za dostawę opon do Pucharu R3 odpowiada firma Pirelli, która przygotowała dwa modele ogumienia – Diablo Supercorsa V3 oraz Diablo Rain. Każdy z zawodników wystartuje w kombinezonie i rękawicach marki iXS, kasku X-lite oraz butach Daytona. Na trzech najlepszych zawodników czeka awans do klasy Master oraz 2-dniowy event z najlepszymi zawodnikami Yamahy. Dodatkowo spośród 40 startujących zawodników, 6 wyróżniających się zostanie objętych specjalnym wsparciem w startach w klasie WorldSSP300.

Michałowi życzymy powodzenia i z niecierpliwością czekamy na pierwszą rundę, która odbędzie się 22-24 maja na austriackim Red Bull Ringu w Spielbergu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.