KTM wspólnie ze swoim indyjskim partnerem – firmą Bajaj, przygotowuje nowy silnik dwucylindrowy. Rzędowa jednostka napędowa pojawi się głównie w motocyklach przeznaczonych na rynki dalekiego wschodu.

Nowy silnik będzie miał pojemność 250 cm3 i zastąpi tradycyjne dla motocykli austriackiej marki single o małych pojemnościach. Jednostka napędowa będzie produkowana w zakładach Bajaj w Chakan, co zapewni niską cenę i łatwy dostęp do technologii na rynku indyjskim.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Choć nowy sinik pomyślany jest przede wszystkim jako rozwiązanie dla rynków dalekowschodnich, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zobaczymy go także w motocyklach sprzedawanych w Europie. Nieoficjalnie mówi się, że mógłby on zastąpić singla, który pracuje w modelu Duke 200 lub stać się napędem całkiem nowej wersji.

Jak dotąd KTM nie ujawnił terminu prezentacji motocykli napędzanych nową ćwiartką. Na szpiegowskim zdjęciu z testów nowej wersji modelu Duke 200, której premiera ma odbyć się podczas przyszłorocznych  targów EICMA wyraźnie widać, że w ramie pracuje tradycyjny singiel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.