[sam id=”24″ codes=”true”]Hochtannberg Pass to malownicza przełęcz w austriackich Alpach, która koniecznie musi znaleźć się na liście celów. Szeroka i dobra droga zachęca do szlifowania podnóżków. Tutejsza alpejska zieleń jest jedyną w swoim rodzaju.

Hochtannberg Pass to jedna z bardziej znanych przełęczy alpejskich. Położona jest na zachodnim krańcu Austrii. Piękno tego miejsca przyciąga motocyklistów z całej Europy. Liczne zakręty i ostre powietrze to rzeczy, dla których warto zapuścić się na sam kraniec Austrii. Otaczające przełęcz skaliste szczyty i wspaniała zieleń niższych partii gór powodują uczucie podróżowania w bajkowej krainie.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Hochtannberg Pass(1)

Podróż rozpoczniecie w miasteczku Warth aby dalej kierować się na zachód do Au. Trasa przez przełęcz wspina się na wysokość 1675 m. npm. Po drodze przyjdzie wam pokonać liczne agrafki a co więcej asfalt jest niemal w stanie idealnym. Codziennością są tutaj kolumny składających się w zakręty motocyklistów. Nieobce będą krótkie tunele i wysokie wiadukty.

Hochtannberg Pass(2)

W okresie wczesnowiosennym wjazd na najwyższy punkt przełęczy może okazać się niemożliwy  z powodu niestopniałego śniegu. Dlatego też podróż na długi weekend majowy może okazać się mało trafiona. Z reguły już od czerwca aż do późnej jesieni możecie śmiało zapuszczać się w te strony. Długość przejazdy wynosi 23 km ale w okolicy jest jeszcze kilka innych przepięknych dróg, dla których warto pozostać kilka dni dłużej.

Hochtannberg Pass(3)

Hochtannberg Pass – informacje

Długość trasy – 23 km

Nawierzchnia – asfalt

Maksymalne nachylenie – b.d.

Maksymalna wysokość – 1675 m. npm.

Serpentyny – tak

Stopień trudności – łatwy

Hochtannberg Pass – mapa

Hochtannberg Pass – film

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.