Długo oczekiwany KTM 390 Duke pojawił się w salonach sprzedaży. Na razie tylko w Indiach, ale europejscy dealerzy KTM już zacierają ręce – powstający we współpracy z indyjskim Bajajem średni Duke może stać się hitem sprzedaży.

Po ośmiu miesiącach snucia plotek i przypuszczeń pomarańczowi potwierdzają: średni Duke 390 trafi na rynek. Oficjalna prezentacja odbędzie się 25 czerwca. Początkowo Duke 390 dostępny będzie tylko na rynku indyjskim, jednak plany przewidują wprowadzenie tego modelu do sprzedaży także w innych krajach.

Duke 390 wydaje się strzałem w dziesiątkę – dzięki niedużym wymiarom, mocy 43 KM i 35 Nm momentu obrotowego osiąganych z pojemności 373 cm3 Duke 390 przyspiesza do setki poniżej pięciu sekund. To z pewnością ważne dane dla klientów średniego Duke, którzy będą mogli bez przeszkód zdobywać miejskie przestrzenie. Austriacy zapewniają, że oprócz osiągów również cena będzie atrakcyjna. Na rynku indyjskim KTM Duke 390 kosztować będzie równowartość ok. 12 200 zł i to za wersję z ABS.

Choć zdajemy sobie sprawę, że w Europie cena z pewnością będzie wyższa, czekamy na średniego księcia z niecierpliwością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here