Kraksa młodych motocyklistów, czyli wypadek na własne życzenie [WYPADKI]

-

Oto klasyczny przykład na to, jak brak organizacji lub choćby porozumienia w grupie motocyklistów, połączony z brakiem doświadczenia może doprowadzić do przykrych konsekwencji.

Na tę kraksę złożyło się kilka przyczyn, ale dopiero wszystkie razem spowodowały bolesne doświadczenie dla młodego bikera. Po pierwsze – należałoby chociaż z grubsza ustalić plan przejazdu. Po drugie – jak łatwo się zorientować, dosiadający Aprilii kamerzysta trochę za ostro daje w palnik, ochoczo narażając się na niebezpieczeństwo, które nadchodzi dość szybko. Po trzecie – młodzian na Aprilii wyprzedza wszystkich kolegów za jednym razem. I po czwarte – skręcający motocyklista prowadzący grupę powinien zerknąć w lusterko i odwrócić głowę by sprawdzić, czy nic nie nadjeżdża z tyłu.

Kraksa młodych bikerów

Bardziej doświadczeni bikerzy mogliby opowiedzieć mu z pewnością wiele ciekawych historii na temat poruszania się w grupie, a konkretniej – w szyku. Co ciekawe, leciutka Aprilia z silnikiem o pojemności 75 cm3 porusza się zaskakująco żwawo. Jak widać nie potrzeba kilkuset centymetrów sześciennych pojemności żeby spowodować groźny wypadek.

Ten na szczęście okazał się bolesny głównie dla męskiego ego obu młodych bikerów.

ANALIZA WYPADKU

Warunki puste przedmieścia

Nawierzchnia asfalt

Pogoda dobra

Motocykle motorowery

Główny błąd wyprzedzanie grupy

Konsekwencje stłuczenia

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY