Do naszej redakcji przedstawiciele firmy V-Cruiser podesłali komunikat o wycofaniu się firmy z prowadzenia autoryzowanych punktów sprzedaży i serwisu motocykli MV Agusta we Wrocławiu i w Poznaniu. Co to oznacza dla włoskiej marki w Polsce? Postanowiliśmy to sprawdzić…

Oto treść komunikatu, który dotarł drogą mailową do naszej redakcji:

Informujemy, iż z dniem 26.02.2020 zarząd spółki V-Cruiser sp. z o.o. w imieniu salonów „MV Agusta Motocykle Wrocław”, oraz „MV Agusta Motocykle Poznań” złożył wypowiedzenie umowy dealerskiej zawartej z importerem motocykli marki MV Agusta. Decyzja zarządu spowodowana jest niewystarczającą oceną polityki sprzedaży marki. W roku 2019 salony spółki sprzedały 4 szt. z ogólnej liczby 20 zarejestrowanych motocykli. Umowa została wypowiedziana w normalnym trybie z zachowaniem 6-miesięcznego okresu wypowiedzenia. 

Poprosiliśmy o komentarz do zaistniałej sytuacji przedstawicieli wyłącznego importera marki MV Agusta na Polskę, firmy Motors sp. z o.o.:

MV Agusta po dłuższej przerwie wróciła do Polski i nadal będzie się rozwijać. Strategia dotycząca portfolio produktowego i tzw. „go to market” jest klarowna i bardzo przemyślana na najbliższe lata. Mamy pełną dostępność motocykli oraz części i akcesoriów oraz powiększającą się rzeszę zadowolonych klientów. Działają autoryzowane serwisy, rozpoczęliśmy współpracę z dealerem w Gdańsku, świetnie działa dealer w Krakowie. MV Agusta jest marką dla wymagających klientów, dlatego dbamy o to, aby klienci w autoryzowanych salonach mogli nie tylko zobaczyć „na żywo” motocykle, ale również mieli możliwość odbycia jazd testowych. Świetnie w tym obszarze rozwija nam się współpraca z punktami w Krakowie i Gdańsku, również salon importerski w Warszawie dysponuje pełną gamą motocykli ekspozycyjnych. Jest to dla nas priorytetowa sprawa i każdy salon dealerski ma to jasno określone w umowie. Ostatnio otrzymywaliśmy sygnały z rynku od klientów o ubogiej ofercie MV Agusta w salonach we Wrocławiu i Poznaniu. Nasze wizje na prowadzenie biznesu są odmienne, dlatego nie będziemy kontynuować współpracy. Ze swojej strony możemy zapewnić, że marka MV Agusta dalej w Polsce będzie dostępna i będzie się rozwijać z innymi partnerami biznesowymi w rejonie zachodniej polski. Najlepiej klienci będą mogli się przekonać o tym na zbliżających się Targach Warsaw Motorcycle Show, zapraszamy na nasze stoisko w hali D11.

Liczymy na to, że perturbacje i salonowe szachy w obrębie motocyklowych punktów dealerskich MV Agusty w Polsce nie wpłyną na dostępność motocykli dla klientów. Mamy nadzieję, że sytuacja ta jest przejściowa, zaistniałe zmiany wyjdą na lepsze obu motocyklowym firmom, a negatywnych skutków tegoż nie odczują obecni, jak i przyszli klienci marki…ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.