Doładowany silnik H2, stworzony przez Kawasaki, okazał się wielkim wydarzeniem w motocyklowym świecie, wobec czego zieloni idą za ciosem i postanowili stworzyć kolejny model, który będzie wyposażony w tę jednostkę. Plotki mówią, że chodzi o piekielnie mocnego cruisera.

Jako pierwszy na rynku pojawił się sportowy model Ninja H2, który w specyfikacji drogowej oferował kierowcy zawrotne 231 KM, natomiast w torowej 310 KM. Chociaż takie dane, przynajmniej na papierze, mogą kojarzyć się jedynie ze stricte sportowymi motocyklami, to jednak Kawasaki postanowiło rozbudować swoją ofertę i w sprzedaży pojawił się doładowany naked Z H2 oraz turystyczny odpowiednik Ninja H2 SX. Coraz częściej docierają do nas informacje, że już niedługo rodzina doładowanych modeli zostanie powiększona o zupełnie nowy segment.

Kawasaki Z H2. Nowy, doładowany potwór z Akashi na 2020 rok

Kawasaki najprawdopodobniej pracuje, a nawet jest już u schyłku prac, nad Kawasaki Eliminator H2, czyli postanowiło przekształcić swojego dotychczasowego cruisera, montując w nim doładowany silnik. Chociaż ten segment raczej kojarzy się z widlastymi dwójkami o charakterystycznym dźwięku i dużym momencie obrotowym, to w przypadku doładowanej, rzędowej czwórki zmieni się jedynie jej wydźwięk i charakterystyka pracy, ale na pewno na moc nie będziemy narzekać.

Według japońskiej prasy motocyklowej Kawasaki Eliminator H2 jest jest już na ostatnich etapach budowy i podane zostały informacje, że może pojawić się na rynku w 2021 roku. Ależ to byłaby prawdziwa nowość!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.