Zmodyfikowany kask Schuberth C3 będzie używany przez francuską policję

-

Kask Schuberth C3 będzie używany przez francuską policję i żandarmerię przez najbliższe cztery lata. Niemiecka firma dostarczy 7000 sztuk tego modelu, który dodatkowo zostanie nieco zmodyfikowany.

Nowe kaski dla francuskiej policji wywołały sporo emocji. Przeciwko wyborowi niemieckiego dostawcy protestowali publicyści, wypominający lewicowemu premierowi hasło wyborcze Kupuj francuskie. Z drugiej strony żaden francuski producent nie dysponuje kaskiem wyprodukowanym we Francji: wszystkie importowane są z Chin. Ostatecznie wybrano właśnie kask Schuberth C3.

W stosunku do wersji „cywilnej” model ten przejdzie dość istotne modyfikacje. Największą z nich jest konieczność przystosowania do policyjnego systemu komunikacji, znacznie różniącego się od tego montowanego w wersji cywilnej. Dostosowanie kasku do nowego zestawu komunikacyjnego wymagało nawet poważnej ingerencji we wnętrze skorupy. Modyfikacje nie były też tanie: koszt przeróbki wyniósł tyle ile wynosi cena kasku, czyli 500 euro. Ostatecznie cena jednego policyjnego kasku wyniesie więc około 1000 euro (4100 zł).

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY