Kawasaki ujawniło nowy model przeznaczony na rynki azjatyckie. W zależności od kraju sprzedaży będzie się nazywał Ninja RR Mono lub Ninja 250 SL. Do napędu zamiast rzędowej dwójki posłuży ćwierćlitrowy singiel.

Singiel napędzający RR Mono oddaje ok. 28 KM, nowy silnik będzie więc miał nieco mniej mocy, ale więcej momentu obrotowego niż jego dwucylindrowy kuzyn.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Wyposażony w ten silnik motocykl będzie jednak aż o 21 kg lżejszy, więc stosunek mocy do masy będzie w obu modelach bardzo zbliżony. Inny jest kształt ramy, a nadwozie z pojedynczą lampą ukształtowane jest bliżej modelu ZX-6R.

Ninja 250SL (5)Zawieszenie Kawy RR Mono to widelec teleskopowy o średnicy rur 37 mm z przodu i pojedynczy amortyzator tylny z pięciostopniową regulacją. Za zatrzymanie motocykla odpowiadać będą tarcze o średnicach 263 mm z przodu i 193 cm z tyłu. Koła są identyczne jak w modelach Ninja 250 i 300, ale jak twierdzi producent, nieco lżejsze.

Ninja 250SL (3)Nowe Kawasaki stworzone zostało z myślą o rynkach azjatyckich, gdzie pewnie będzie schodzić w ilościach hurtowych. Raczej mało prawdopodobne, by trafił do Europy, gdzie “zielonych” broni w tym segmencie Ninja 300.

Ninja 250SL (4)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.