Namiot wykorzystujący promieniowanie słoneczne do ogrzania i oświetlenia wnętrza zaprezentowała firma Orange. Koncepcję zaprezentowano przy okazji festiwalu muzycznego Glastonbury w Wielkiej Brytanii.

Jeśli po złożeniu gabaryty namiotu Orange byłyby porównywalne z wymiarami namiotów, które zabieramy w trasy, byłaby to wygoda, której zwykle w podróży nie doświadczamy. Szczególnie w zimniejszych zakątkach Ziemi, gdzie temperatura nocą znacznie spada.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Namiot Orange pokryty jest częściowo tkaniną fotowoltaiczną o właściwościach pozwalających na wykorzystanie promieniowania słonecznego do produkcji energii elektrycznej. Dzięki temu możliwe jest ogrzanie podłogi namiotu, oświetlenie lub ładowanie telefonu, laptopa czy innych urządzeń przenośnych. Dodatkowo technologia Glo-cation pozwala odnaleźć namiot poprzez wiadomość SMS.

Solar tent (2)

Projekt powstał we współpracy z firmą projektową Kaleidoscope. Inspiracją do stworzenia nowoczesnego namiotu był festiwal Glastonbury odbywający się na wolnym powietrzu, sponsorowany przez Orange. Firma nie ujawniła na razie ceny ani możliwości zakupu namiotu.

3 KOMENTARZE

  1. Pierwsze informacje na temat tego namiotu pojawily sie juz w 2010 roku! Wtedy tez zostal zaprezentowany concept. Widze,ze od tamtego czasu nic sie nie zmienilo-ani ceny,ani dostepnosci.

  2. …fajniutki jak muszla Gaudiego i ciemny jak noc, zapewne po to by maksymalnie przyciągać promienie słoneczne potrzebne do ładowania, no właśnie – w większości przypadków namiotu używa się w porach kiedy to przydałaby się klima nie konieczność dogrzewania, w środku lata przy 30-40tu stopniach na środku pola namiotowego musi być “milusio” , poza tym drobnym mankamentem, spodziewaną ceną, wagą, i rozmiarami po złożeniu jest całkiem oky,- dla bikerów masochistów albo fanatyków zlotów elephant …

  3. No cóż.Wykorzystuje energię słoneczną, tylko akurat w podróżach motocyklowych namiot rozbija się zwykle wieczorem a przy księżycu raczej chyba się nie doładuje.Ten patent sprawdzi się raczej w przyczepie kempingowej i kamperach a nie w namiocie dla motocyklisty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.