Jazda próbna obowiązkowa… pod warunkiem, że masz prawko. Policyjny pościg w Lublinie

-

Jazdę próbną odbywa się zazwyczaj przed zakupem motocykla. Pewien młody człowiek z Lublina postanowił jednak odbyć ją już po zakupie maszyny. Nie była to dobra decyzja. Nie dość, że nie posiadał uprawnień, to jeszcze zaliczył nieudaną ucieczkę przed policją. Teraz uszkodzony motocykl to najmniejszy z jego kłopotów – grozi mu bowiem długa odsiadka.

Policjanci patrolujący w piątek 21 lipca ulice Lublina zauważyli motocyklistę jadącego w niebezpieczny sposób. Podjechali więc i dali mu sygnały do zatrzymania się. Ten jednak je zignorował i zaczął uciekać. Po drodze złamał szereg przepisów i stworzył realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Pościg w Rawie Mazowieckiej: brak uprawnień, sfałszowana tablica i ucieczka przed policją z nieletnią pasażerką

Po kilku kilometrach, w miejscowości Tomaszowice, kierujący motocyklem stracił nad nim panowanie i przewrócił się. Nie zamierzał jednak oddać się w ręce funkcjonariuszy i postawił na biegi przełajowe. Policjanci szybko ujęli uciekającego pieszo przez pole 18-latka. 

Jazda próbna obowiązkowa… pod warunkiem, że masz prawko. Policyjny pościg w Lublinie

Jak tłumaczył później zatrzymany chłopak, tego samego dnia kupił motocykl i postanowił wybrać się na jazdę próbną. Nie miał prawa jazdy, co było główną przyczyną ucieczki. Teraz odpowie za szereg wykroczeń i przestępstwo, jakim jest niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

Zdjęcie: KMP Lublin

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY