W 2018 roku Harley-Davidson ujawnił swój śmiały plan ekspansji rynkowej “More Roads To Harley-Davidson” (tłum. “więcej dróg do Harley-Davidson”), w ramach którego kultowa marka ogłosiła różne motocykle, w tym linię Custom z motocyklami o pojemnościach od 500 do 1250 cm3. Jednak malejąca popularność cruiserów i sytuacja związana z pandemią Covid-19 zmusiły ją do odłożenia w czasie premier modeli Bronx i Custom 1250 oraz śmiałego strzału w stronę segmentu adventure czyli wyczekiwanego przez nas HD Pan America. Wygląda na to jednak, że nowy flattracker od HD w końcu zadebiutuje na całym świecie w 2021.

Jakkolwiek “fabryczny custom” to oksymoron (paradoks, epitet sprzeczny), to należy przyznać, że ogłoszony w 2018 model konceptualny wygląda co najmniej intrygująco. Zwarta forma przypomina tą znaną ze Sportstera 1200 XL, lecz jest mocno unowocześniona. Zastosowany silnik to chłodzony cieczą Revolution Max V-twin, taki sam jaki będzie montowany w HD Pan America. Podczas gdy silnik ADV ma generować 147 KM i 122 Nm, spodziewamy się, że Custom 1250 zostanie nieco stonowany.

Custom 1250 ma otrzymać płaski, poziomy reflektor LED, jakie można dostrzec w wielu nowoczesnych modelach HD. Jest to odejście od tradycyjnej formy, które zapewne ma być znakiem śmiałego kroku w trzecią dekadę XXI w… trudno jednak powiedzieć, czy to rozwiązanie znajdzie wielu amatorów. Motocykl ma płaskie siedzenie, masywne opony, widelec USD oraz podwójny wydech w stylu scramblera.

Custom 1250 prawdopodobnie zadebiutuje na całym świecie do połowy 2021 roku po wypuszczeniu modelu Pan America. Czy gigant z Milwaukee trafi w serca fanów? Czy cruisery powrócą w chwale, dzięki “customowi” 1250? Jedno wiemy napewno – rok 2021 zaczyna zapowiadać się naprawdę ciekawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.