Indie: produkcja KTM Duke 390 i Kawasaki Ninja 300 zagrożona przez strajk

-

Dostawy nowego KTM Duke 390 są zagrożone. W indyjskiej fabryce Bajaj, gdzie model ten powstaje rozpoczęto strajk. Protesty pracowników mogą dotknąć także innego producenta – Kawasaki, który montuje tam model Ninja 300.

Fabryka Bajaj Auto w mieście Chackan jest strategicznym zakładem nie tylko dla Austriaków, ale także dla Japończyków z Kawasaki. Montowany jest tam nowy model KTM Duke 390oraz Kawasaki Ninja 300.

Związki zawodowe, które stoją za strajkiem, wysuwają trudne do spełnienia żądania przekazania w ręce pracowników 500 akcji niemal za darmo. Rynkowa wartość takiego pakietu to około 11 449 euro (ok. 48 000 zł). Szefowie Bajaj Auto nie przewidują możliwości takiej operacji.

Strajk może zrujnować plany sprzedażowe obu marek. Produkcja KTM Duke 390 zaplanowana została z nastawieniem na eksport i nie zbudowano wystarczających stanów magazynowych tego modelu. Dlatego już teraz czas oczekiwania na nowego Duke wydłużył się do co najmniej trzech miesięcy.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY