Honda planuje rozpocząć w Chinach aktywną sprzedaż motocykli z silnikami o dużych pojemnościach. W największych miastach powstaną specjalne salony, w których będą sprzedawane tylko największe jednoślady tej marki. 

O planach tych poinformował na konferencji prasowej Seiji Kuraishi, szef chińskiej spółki-córki Hondy. Konferencja prasowa odbyła się podczas zakończonych właśnie w mieście Chongqing największych azjatyckich targów motocyklowych, o których jako jedyni informowaliśmy wczoraj.

Największy na świecie rynek motocyklowy w Chinach w ostatnich latach bardzo się zmienił. Pojawili się klienci, którzy nie są już zainteresowani jednośladami o małych pojemnościach, służącymi na dojazdy do pracy – stwierdził Kuraishi.

Dodał też, że coraz więcej Chińczyków chce traktować motocykl jako rozrywkę i szuka maszyn z większa mocą. – Dlatego w pełnym wymiarze rozpoczynamy w Chinach sprzedaż motocykli o dużych pojemnościach – zapowiedział .

W Pekinie i Szanghaju jeszcze w tym roku powstaną luksusowe salony sprzedaży, w których oferowane będą wyłącznie najdroższe motocykle z oferty Japończyków. podobne salony powstaną w przyszłym roku w kilkunastu innych miastach

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ