Trzycylindrowy model MT-09 od Yamahy święci triumfy na całym świecie. Włoski projektant Oberdan Bezzi stworzył wizję kolejnego motocykla opartego na założeniach MT-09, tym razem o lekkim zabarwieniu offroadowym.

Tajemnica sukcesu Yamahy MT-09 tkwi w  mocnym silniku, dobrych własnościach jezdnych, ciekawym designie i niewygórowanej cenie. Koncepcja trzycylindrowej rzędowej jednostki napędowej sprawdziła się znakomicie, być może czas więc na kolejne wcielenia tego pomysłu? Włoski designer znany także jako Obiboy zaproponował funbike będący nieco zmniejszoną wersją Super Tenere.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Ten segment motocyklowego rynku jest u nas niezwykle popularny i podróżne enduro z silnikiem MT-09 odniosłoby niemal pewny sukces, zwłaszcza, że wielu motocyklistów z rozrzewnieniem wspomina model TDM900, do którego nowy pojazd mógłby nawiązywać. Zaproponowany przez Włocha design nie szokuje oryginalnością, ale nie to jest chyba najważniejsze w maszynach tego typu. Czekamy na ruch władz japońskiego koncernu, cieszy nas każda nowość na rynku turystyków.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.