Jesienny wieczór i Ty, przeglądający czeluście internetu w poszukiwaniu maszyny marzeń na przyszły sezon. I nagle, z tłumu przeciętniaków wyskakuje ON, ogłuszający jak lewy sierpowy Kliczki. Junak z LPG i dieslem w zapasie.

Na jednym z portali aukcyjnych, którego nazwy nie wymienimy (alle łatwo się domyślić) zakończyła się właśnie aukcja motocykla, który pozamiatał konkurencję niczym suche liście sprzed domu. Maszyna niezwykła, brakujące ogniwo ewolucji rodem z nadwiślańskiego Czerska.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Ogłoszenie z portalu aukcyjnego (pisownia oryginalna):

witam sprzedaje to co na foto (…) Moto przez dwa lata nie użytkowane wogule (brak czasu) odpala i jeździ. moto posiada wiele modyfikacji mających na celu wyeliminowanie wad i usprawnienie kastraci.

moto posiada bezstykowy zapłon z mapa zapłonu magneti mirelli , alternator bosch, bateria 32ah. 8 tarczowe sprzęgło, wysprzeglanie hydrauliczne światła awaryjne, kierunkowskazy wszystko oparte na przerywaczach elektronicznych (…)

moto posiada instalacje lpg. sprawna oczywiście, swego czasu podróżowałem duzo na lpg, na zloty moto. tankowanie na staci z dystrybutora zasieg okolo 160km motarz gazu NIE MNIAL na celu podnieść ekonomiki moto, bo Janek spalał okolo 4, 5 l benzyny, dzięki instalacji lpg jest to prawdopodobnie jedyny taki Janek w Polce , albo i dalej …

dokładam silnik junaka diesel trzeba go trochę dopracować, napędzany pracował problem prawdopodobnie był w zbyt lekkim kole zamachowym. 

Jak widać twórca tego motocykla zagadnienia mechaniczne opanował znacznie lepiej niż zdradliwe meandry języka ojczystego. I chwała mu za to! Wsadzić instalację LPG, markowe podzespoły i sterowniki oraz finalnie silnik diesla do leciwego Junaka mógł tylko umysł genialny i szalony zarazem.

AllegroChoć jak zapewnia sam autor montaż gazu “nie mniał” poprawić ekonomiki, to na pewno wpłynął na cenę i ewentualną wartość kolekcjonerską motocykla. Zastosowano w praktyce rozwiązania, o których wielcy producenci ledwie przebąkują i to po kilku głębszych na różnych targowych afterparty.

Junak w gazie z dieslem (1)Co więc skłoniło genialnego mechanika do sprzedaży tego cudu techniki? Mamy pewną teorię, związaną z kolejnymi udanymi testami nowoczesnych rosyjskich rakiet Angara. Prawdopodobnie świat silników spalinowych stał się dla geniusza spod Warszawy za ciasny…

Junak w gazie z dieslem (4)

2 KOMENTARZE

  1. magneti Mirelli :-)
    Chodzilem z jedna taka do podstawowki :-)
    Facet wymiata… :-)
    Tak czy siak nalezy mu sie szacunek za proby modyfikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.