Ducati 1199 Panigale otrzymał jedną z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu – Red Dot Design Award. Motocykl będzie przez cztery tygodnie wystawiony w muzeach Red Dot Design w niemieckim Essen oraz Singapurze.

Harmonijne wzornictwo Panigale przekonało 37 członków jury, którzy uznali je za najlepsze z najlepszych spośród 4 662 innych propozycji. Andrea Ferrara, szef designu Ducati, nie krył dumy z otrzymanego wyróżnienia.

Nagroda Red Dot Award najlepszy z najlepszych to uznanie dla pracy, w którą ponad trzy lata angażował się cały zespół Ducati. Każdy element tego projektu został zaprojektowany i wykonany w odpowiedzi na określone wymagania. Wszystkie te składniki tworzą harmonijne i piękne dzieło inżynierii – mówił Ferrara.

Nagroda dla Ducati Panigale

Ducati nie koncentruje się jednak wyłącznie na designie. Panigale zaprojektowano jako ultrasportową maszynę, która będzie w stanie nawiązać równą walkę z konkurentami. Jak pokazał test porównawczy magazynu motociclismo.it, także na torze Panigale utrzymuje się w absolutnej czołówce maszyn sportowych.

 ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.