Brytyjska motocyklistka Steph Jeavons wybiera się w samotną podróż dookoła świata. Zamiast ciężkiego wyprawowego enduro wybrała małą Hondę CRF250L. Celem wyprawy jest zbiórka pieniędzy dla fundacji Rally 4 Life.

Steph Joavons wyruszy 23 marca spod słynnej Ace Cafe w Londynie, znanej jako kolebka kultury cafe racer. Zamierza przejechać przez 42 kraje i siedem kontynentów. Na jej szlaku znajdzie się m.in. Turcja, Iran, Nepal, Tajlandia, Australia, później przez Amerykę Południową i USA uda się do Kanady, z której popłynie do Afryki i wróci do domu “kiedyś w 2015 roku”. 38-letnia Brytyjka zamierza zostać pierwszą kobietą na Wyspach, która dokona tego wyczynu.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Tego typu wyprawa niesie za sobą wiele niebezpieczeństw, zwłaszcza dla kobiety. Z pomocą przyszedł producent urządzenia lokalizacyjnego dla motocykli Bike Trac. Będzie ono regularnie wysyłało dane o położeniu podróżniczki, które będzie można również śledzić na specjalnej stronie internetowej. W razie niebezpieczeństwa Steph będzie mogła wysłać szybką wiadomość z prośbą o pomoc.

one steph beyond 2

Oficjalna nazwa wyprawy to “One Steph Beyond”, a jej głównym celem jest zebranie funduszy dla organizacji charytatywnej Rally 4 Life, działającej na rzecz najbiedniejszych na całym świecie. Dla samej podróżniczki jest to spełnienie życiowych marzeń, do którego przygotowywała się przez wiele lat. Warto nadmienić, że nie jest nowicjuszką w świecie jednośladów, od lat pracuje jako instruktor jazdy off-roadowej. Życzymy powodzenia!

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.