Czy to już definitywny koniec Husqvarny? Pierer zamyka fabrykę w Varese

-

Husqvarna zamyka swoją jedyną fabrykę firmy zlokalizowaną we włoskim Varese. Choć nowy właściciel, Stefan Pierer do niedawna twierdził, że przestój ma charakter czasowy wygląda na to, że nadchodzi kres historycznej szwedzkiej marki. 

Związki zawodowe włoskiej fabryki Husqvarny podpisały porozumienie z zarządem. Do 23 września fabryka zostanie zamknięta – według wstępnych założeń zamknięcie ma trwać 12 miesięcy. Niestety nic nie wskazuje na to, aby za rok sytuacja zmieniła się na tyle, by uruchomić produkcję ponownie.

Stefan Pierer, by uniknąć pozbawienia 250 pracowników środków do życia zaoferował wsparcie finansowe w wysokości 400 euro miesięcznie dla każdego z nich, co ma zapewnić zaspokojenie podstawowych potrzeb. Część załogi otrzyma także możliwość przeniesienia się do zakładu produkcyjnego KTM w Mattighofen.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY