Długo oczekiwana premiera supersportowej Hondy RCV1000 MotoGP Replica odbędzie się zapewne podczas mediolańskich targów EICMA. Wywodzący się wprost z wyścigów motocykl oprócz topowej technologii będzie miał także zawrotną cenę.

O zapowiedziach dotyczących tego modelu pisaliśmy na początku sierpnia. Z pierwszych informacji, których udzielili przedstawiciele producenta wynikało, że zmiany w drogowej wersji Hondy RCV w stosunku do wersji z Moto GP będą niewielkie.

Konieczne będzie dostosowanie głośności i kształtu niektórych owiewek do wymagań homologacji drogowej. Niezmienne zostaną za to skrzynia biegów i zawieszenie, systemy kontroli trakcji i startu, tworzywa i materiały najnowszej generacji oraz przede wszystkim – silnik V4 o pojemności 1000 ccm i mocy 260 KM.

Pierwsze nieoficjalne zdjęcia Hondy RCV1000 pojawiły się ostatnio na kilku portalach społecznościowych. Już na pierwszy rzut oka widać, że ten motocykl nie znosi kompromisów. Najlepszym na to dowodem jest jego planowana cena: 100 000 euro (420 000 zł).

Według anonimowych przedstawicieli Hondy, za te ogromne pieniądze dostaniemy motocykl o niemal identycznych parametrach  jak maszyny, którymi jeżdżą Pedrosa czy Marquez, choć o nieco bardziej drogowym charakterze.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here