Cztery skradzione motocykle o łącznej wartości 200 tys. zł odnalezione przez policję w niecałą dobę

-

Kradzież ukochanej maszyny to ciężkie przeżycie dla każdego motocyklisty. Niestety ogromnej ilości pojazdów nie udaje się odzyskać. Bywają jednak  sytuacje z zaskakująco dobrym i szybkim zakończeniem. Dużym sukcesem na tym polu mogą się pochwalić policjanci ze Skwierzyny w województwie lubuskim. 

W Polsce rośnie liczba zarejestrowanych motocykli i motorowerów, lecz niestety idzie za tym wzrost liczby ich kradzieży. W 2021 zniknęło 1380 jednośladów, rok później już 1488, wśród których znalazło się 559 motocykli i aż 929 motorowerów. Niestety udało się odzyskać mniej niż 10% z nich, co pokazuje, że w przypadku kradzieży należy się liczyć z niemal pewną utratą maszyny. Najwięcej jednośladów ginie na Mazowszu i Dolnym Śląsku, najmniej w województwie podlaskim.

Jak bawią się policjanci na zlocie? Sprawdziliśmy to na 73. Międzynarodowy Zlocie Gwiaździstym Policji

Czasami jednak praca policji, wsparta pewną ilością szczęścia, przynosi efekty. Tak było kilka dni temu w woj. lubuskim, choć tym razem cieszyli się właściciele motocykli z Niemiec. Polscy funkcjonariusze otrzymali od swoich niemieckich kolegów informację o kilku skradzionych maszynach, które mogły się znaleźć na terenie naszego kraju. Szybko udało się ustalić, że mogą być przetrzymywane w jednym z garaży w Skwierzynie.

Cztery skradzione motocykle o łącznej wartości 200 tys. zł odnalezione przez policję w niecałą dobę

I tak w istocie było. Policjanci weszli do pomieszczenia i zabezpieczyli cztery motocykle o łącznej wartości ok. 200 tysięcy zł. Były w dobrym stanie i niedługo trafią z powrotem do swoich właścicieli. Przy okazji udało się zatrzymać jedną osobę, której postawiono zarzut paserstwa. Cała akcja we współpracy z policją niemiecką trwała mniej niż 24 godziny. Jak widać, czasem się da…

Zdjęcia: Lubuska Policja

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY