Zbliża się premiera filmu dokumentalnego o tragicznie zmarłym w zeszłym roku kierowcy rajdowym Kurcie Caselli. Ma on pokazać życiową ścieżkę zawodnika i pomóc fundacji jego imienia, promującej bezpieczeństwo zawodników.

Kurt Caselli był bardzo znaną postacią w świecie wyścigów off-road, wielokrotnie zwyciężał w prestiżowych zawodach. Zginął 15 listopada 2103 roku w czasie wyścigu Baja 1000 w Meksyku, po kolizji z dużym zwierzęciem. Pomoc medyczna nie dotarła na czas, Kurt zmarł na skutek obrażeń wewnętrznych. Chociaż ryzyko takich wyścigów jest powszechnie znane, wydarzenie to było szokiem dla całego środowiska.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Utworzono fundację imienia Kurta Caselli, która zajmuje się promocją kwestii bezpieczeństwa i wspieraniem zawodników offroadowych na wszystkich etapach ich kariery, a także po jej zakończeniu. Ostatnim jej dziełem jest film dokumentalny pokazujący życie i ścieżkę kariery Kurta, który był bikerem z krwi i kości, a miłość do wyścigów zaszczepili mu rodzice.

Kurt Caselli Foundation

Film  zatytułowany “Caselli 66 – Ride the Dream” będzie miał premierę 29 kwietnia. Będzie go można bezpłatnie zobaczyć w sieci, a także ściągnąć za pomocą iTunes. Dochód przeznaczony będzie na działalność Kurt Caselli Foundation, którą widzowie mogą też wspierać indywidualnie, m.in. poprzez system Pay Pal. O tym, jak to zrobić dowiecie się na stronie fundacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.