Jedenasty etap Dakaru był jednym z najbardziej wymagających odcinków rajdu. Zwycięstwo tym razem zapewnił sobie team Yamahy: Cyril Despres dojechał jako pierwszy, Olivier Pain jako drugi. 

Trasa 11. etapu biegła z Antofagasta do El Salvador. Podczas niemal siedmiu godzin ostrej walki z niesławnymi Wydmami Copiapo, motocykliści musieli sięgnąć granic swoich możliwości.

Zgodnie z naszymi przypuszczeniami, końcówka Dakaru obfituje w zaciętą walkę między czołowymi zawodnikami. Jedenasty odcinek należał zatem do Cyrila Despresa, który popełniając kilka istotnych błędów w nawigacji na początku rajdu właściwie pogrążył swoje szanse na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Na drugim miejscu na mecie etapu zameldował się Olivier Pain z Yamahy, trzecią pozycję zajął Jordi Viladoms, który w klasyfikacji generalnej znalazł się na trzeciej pozycji.

Liderem generalki nadal pozostaje Marc Coma, ale jego przewaga nad drugim Joanem Barredą zmalała do 37 minut i 37 sekund, co w praktyce oznacza, że najmniejszy błąd może zapewnić Barredzie zwycięstwo.

1 KOMENTARZ

  1. u Despresa niestety zaczęło się od awarii motocykla parę km przed końcem jednego z początkowych etapów – stracił wówczas około 40 min ale naprawił moto i nie odpadł z wyścigu :), potem rzeczywiście były błędy :( ale i tak się nie złamał i ciśnie do końca – kozak!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.