Wyposażony w dwa potężne silniki bolid motocyklowy zmierzy się z rekordem prędkości. Na specjalnym torze zlokalizowanym na słonej pustyni Bonneville Triumph Castrol Rocket będzie bił dotychczasowy rekord: 605 km/h.

Motocyklowy bolid o nazwie Triumph Castrol Rocket wykonany w technice streamline (dostosowanie budowy do zminimalizowania oporów powietrza) został wyposażony w dwa silniki pochodzące z Triumpha Rocketa, które po licznych modyfikacjach generują moc 1000 KM. Aby dostosować parametry silników do wymagań kategorii wyścigu (2000 do 3000 cm3) zmniejszono ich pojemność z 2294 cm3 do 1485 cm3.

Osiągnięto to przez skrócenie skoku tłoka z 9,5 cm do 6 cm. Do każdego silnika dołożono także ogromną, chłodzoną cieczą sprężarkę Garrett GT2876R.

Triumph Castrol Rocket


By zapewnić bolidowi maksymalną stabilność, zawieszenie wspomagane regulowanymi amortyzatorami Ohlins TTX36 oparto na podwójnym przednim i pojedynczym tylnym wahaczu. Celem konstruktorów bolidu jest pobicie dotychczasowego rekordu klasy 2000-3000 cm3, wynoszącego 605 km/h. Planują oni osiągnąć co najmniej 650 km/h.

W latach 1955-1970 (z miesięczną przerwą) Triumph był synonimem szybkości: oparte na silnikach brytyjskiego producenta bolidy Devil’s Arrow, Texas Cee-gar, Dudek/Johnson and Gyronaut X1 były niepokonane w kategorii rekordów prędkości, dzierżąc zaszczytny tytuł Najszybszego Motocykla Świata. Konstruktorzy aktualnego bolidu planują przywrócić chwałę tamtych czasów.

Warsztaty Podróżnicze Motovoyagera. Kliknij i dowiedz się więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.