Wizjer fotochromatyczny. Ściemnia się zaledwie w 4 sekundy

-

Oto wizjer fotochromatyczny, który zaciemnia się lub rozjaśnia w zaledwie 4 sekundy. To rozwiązanie pozwoli cieszyć się zaletami blendy przeciwsłonecznej właścicielom ultrabezpiecznych kasków, które są jej pozbawione. 

Zastosowanie wewnętrznej blendy przeciwsłonecznej osłabia konstrukcję kasku. Warstwa wypełniającego skorupę materiału EPS, którego zadaniem jest pochłanianie energii uderzenia jest w miejscu zastosowania osłony znacznie cieńsza. Dlatego niektórzy producenci kasków, jak np. Arai w ogóle nie stosują osłon przeciwsłonecznych.

Specjalny wizjer HyperOptiks produkcji Maric Performance został wyposażony w podobną do pinlocka wkładkę fotochromatyczną (ściemniającą się automatycznie pod wpływem promieni słonecznych). Umożliwi ona skuteczną ochronę bikera przed oślepieniem zachowując wszystkie właściwości dotyczące bezpieczeństwa.

Jak deklaruje producent, wizjer w ciągu czterech sekund dostosuje się do oświetlenia kiedy na przykład wjedziemy do tunelu albo w las. Cena wizjera to niecałe 30 dolarów (100 zł).

Warsztaty Podróżnicze Motovoyagera. Kliknij i dowiedz się więcej.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

7 KOMENTARZE

  1. wydaje mi się, że 4 s to jednak bardzo długi czas biorąc pod uwagę np. wjazd z pełnego słońca do ciemnego tunelu, oczy też potrzebują chwili do dostosowania się do zmiany natężenia oświetlenia więc przez jakieś 2 s jest się kompletnie ślepym, a to bardzo dużo drogi choćby przy 100km/h.

  2. Mam gogle do enduro scott-a z szybą fotochromatyczną niestety już ich nie produkują a szkoda bo spisywała się znakomicie, udało mi się zdobyć nową sztukę jakiś leżak magazynowy i po ok roku cała popękała :(

  3. “…Zastosowanie wewnętrznej blendy przeciwsłonecznej osłabia konstrukcję kasku…”
    “…niektórzy producenci kasków, jak np. Arai w ogóle nie stosują osłon przeciwsłonecznych…”
    Albo tak długo dopracowują budowę kasku, że jest bezpieczny jak kask bez blendy. Takim kaskiem jest SHOI NEOTEC, więc panie redaktorze, to co jest napisane w tej informacji jest (delikatnie mówiąc) półprawdą.

  4. Piotrze, zawsze kask bez blendy jest bezpiecznijszy od kasku z blenda , Neotec jest kaskiem szczekowym, czyli turystycznym więc tu bezpieczenstwo nie jest priorytetem, bo gdyby była to nie bylby kask szczekowy :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY