Yamaha MT-07 może stać się bazą dla następcy małej Tenery. Jednocylindrowa XT660Z Tenere, choć zyskała już niemal status motocykla kultowego, przestaje nadążać za oczekiwaniami klientów.

Twarde dane nie kłamią – zarówno MT-09, jak i MT-07 biją rekordy sprzedaży i popularności. Dwa nakedy, zbudowane od początku według całkiem nowych założeń trafiają w gusta nabywców dzięki idei, która przyświecała ich twórcom. “Ciemna Strona Japonii” ma pokazywać więcej emocji, pasji i nieść w sobie pierwiastek szaleństwa.Połączenie takiej koncepcji z bardzo korzystną polityką cenową dało oczywisty efekt -motocykle świetnie się sprzedają i zbierają pochlebne opinie. Dla Yamahy jest to sygnał, że warto dwie platformy rozwijać – MT-07 stanie się zatem bazą dla następcy XT660Z Tenere, po której nowy model otrzyma jednak głównie legendę.

Nowa Tenere 700 będzie motocyklem nastawionym znacznie bardziej na turystykę. Będzie to podyktowane zmieniającymi się oczekiwaniami nabywców, którzy choć chętniej niż kiedyś wybierają motocykle o terenowym wyglądzie, jednak znacznie rzadziej zapuszczają się nimi na bezdroża.

Choć dokładne plany Yamahy są jak na razie wielką tajemnicą, pojawiające się coraz częściej informacje mogą sugerować, że następcę XT660Z Tenere ujrzymy podczas październikowych targów Intermot w Kolonii. Na zdjęciu koncept MT-09 Triple Worldcrosser Oberdana Bezzi.


5 KOMENTARZE

  1. Niedoczekanie nasze… Ja czekam na tego tracera 07 już ponad rok i wielkie g….no. Mam dosyć czekania i kupuję w kwietniu małego vstroma. Poza tym to co widać na zdjęciu wyżej nie ma ramy mt07 a jedynie jej silnik, więc taki sprzęt raczej nie powstanie nigdy. Druga sprawa, jeśli mt07 tracer ma być podobny do mt09 Tracer, to ja dziękuję. Przesiadam się z Yamahy na Suzi.

    • Wyczuwam sporo negatywnych emocji. Poczekam, zobaczę i jak przetestuję to ocenię i wtedy podejmę wyważoną decyzję o ew. kupnie modelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.